Обучение по проект ФРЕШЪР
Една от основните цели на проекта ФРЕШЪР е да се подобрят комуникационните умения на учени, иноватори и предприемачи; да се стимулира активно общуването им с неспециализирана аудитория и се събуди интереса и любопитството на младата публика. За тази цел, ЦИА, като Координатор на проекта, с подкрепата на Британския съвет и София Тех Парк, организира обучение в помощ на разработваните от партньорите събития за Нощта на учените. Обучението ще се проведе онлайн.
ТЕМА - В ситуация на все по-широко налагащо се виртуално общуване, темата е Комуникация на науката във виртуална среда.
ДАТА - 13 ноември петък - от 11.00 часа – с времетраене около 3 часа.
ЛЕКТОРИ
Жюстин Томс - сред пионерите в онлайн комуникациите в България. Дългогодишен преподавател в НБУ и SoftUni Digital, автор на 14 книги по темата. От 1998 година насам работи по различни кампании за фирми, институции и организации, като им помага да са по-успешни в представянето си в Интернет пространството.
Алексей Потебня - изследовател в областта на маркетинга, който специализира в изследването на потребителското поведение, потребителските мрежи и съвременния дигиталните маркетингови комуникации; специалист маркетинг на детски интерактивен център за наука и технологии „ТехноМеджикЛенд“; хоноруван преподавател и докторант в Стопански факултет на СУ „Св. Климент Охридски“. Интересува се от социален маркетинг, моделите за обезпечаване на доверието в мрежите от свързани потребители, методите за комуникация на научни, технически, инженерни и творчески проекти, създаване и управление на аудио-визуални проекти за дигитални канали и др.
ПРОГРАМА
Панел 1 – Дигитални канали и възможностите им. 11.00 – 12.10 часа
- Въведение - Защо говорим за дигитални канали и възможностите им - Ж.Томс
- Дигитална реклама:
- Ролята на целевата група – Ж.Томс
- Дигитална реклама в различни платформи – А. Потебня
3. Видове излъчвания през електронни канали. Канали за излъчване според формата на събитието. Методи за постигане на интерактивност през дигитални канали и съчетаване - Ж. Томс
12.10 – 12.20 - Почивка
Панел 2 – Организиране на предаване, 12.20 – 13.30 часа
2.1. Подготовка на сценарий – А. Потебня
2.2. Организация на излъчването – А. Потебня
2.3. Излъчване през YT – А. Потебня
2.4. Излъчване през FB – А. Потебня
2.5. Заснемане на видео за електронни канали с подръчни средства
Въпроси и отговори - 13.30 – 14.00 часа
КАК ДА УЧАСТВАМЕ Каним всеки партньор да посочи по двама представители – организатори, учени, лектори, които са част от програмата му за Европейската Нощ на учените 2020 в срок до 9 ноември 2020 на този линк https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wKNisnp6XNPEA6dwcSh24HwVGHtglnN6H90xNEJ9_nc/edit?usp=sharing като представи участниците с име и фамилия, научни интереси, роля в проекта и контакти за връзка – телефон и мейл.